Tina Martinussen er valgt til ny leder av sentralstyret i Studentsamfunnet i Innlandet (StudINN) fra og med 1. juli.
Aktuelt for studenter - Side 6
Studenter på studiested Hamar har nominert dekan Morten Ørbeck ved Fakultet for lærerutdanning og pedagogikk til "Mesterborger av Hammer by" for hans engasjement for studentene.
25 nyutdannede bioingeniører ble 7. juni 2024 feiret ved studiested Hamar, blant dem Hedda og Jonas, som nå går rett ut i relevant jobb.
Fra høsten av kan barnehageansatte øke egen kompetanse ved å kombinere jobb ved egen arbeidsplass og studier ved Høgskolen i Innlandet.
Spillskolens årlige Game School Expo vokser stadig. Her får studenter vist frem sine ferdigheter, og bransjen innsikt i hva neste generasjon spillutviklere kan.
Hvilke studenter skal ta del i de største avgjørelsene på HINN?
HINN får praksisplasser for flere studenter på det nye studiet i fysioterapi gjennom styrket samarbeid med Hernes Institutt.
Høgskolen i Innlandet fortsetter eksamensavvikling og annen aktivitet som normalt, og er så langt ikke berørt av streiken i staten.
Over 100 låtskrivere fra hele verden kommer til studiested Rena i slutten av juni, med mål om å skape en rekke nye Eurovision-bidrag. Også årets vinner fra Sveits har mye å takke musikkmiljøet på Rena for.
Vil du være sjefen til rektor?
I helga har noen av studentene vært med på orrhaneleik i regi av Evenstad, og til tross for dårlig vær ble opplevelsen en suksess, med både spillende orrhaner og ferks bjørnespor morgenen etter.
– Det som skjer i Midtøsten er opprørende for oss alle, og høgskolen ønsker å uttrykke solidaritet med ofre for terror og krigshandlinger, sier rektor Peer Jacob Svenkerud.
Kunstig intelligens (KI) skaper behov for dyktige fagpersoner. Med en bachelor i Kunstig intelligens - utvikling og anvendelse stiller du langt frem i køen når et nytt arbeidsliv skal skapes.
Vår tidligere student Monique gir i sosiale medier jevnlige innblikk i hvordan det er å jobbe som sykepleier. Flere av videoene har fått over 66.000 visninger på TikTok.
Selvfølgelig måtte båndene styrkes gjennom felles innsats i Birkebeinerstafetten da studenter fra Barcelona besøkte Sport management ved HINN.
Carla Cerutti valgte Spillskolen på Hamar da hun tok et semester i utlandet –og for et semester det ble!
Bandet Ice Cold Embers, bestående av studenter fra musikkutdanningene i Hamar, fikk det ærefulle oppdraget med å skrive den offisielle VM-låta til FISU World University Championship i hurtigløp i slutten av februar.
Den tidligere HINN-studenten Kornelia Flo er blant deltagerne som skal kjempe om seieren i realityserien. Mye av treningsgrunnlaget la hun som student i Elverum.
Ved Nybu bofellesskap jobber både nåværende og tidligere studenter innen spesielt vernepleie for å fremme livskvaliteten til personer med funksjonsnedsettelser.
– Spennende og uvante situasjoner, nye perspektiver og vennlige mennesker, sier Kristina Heggelund fra Furnes og Linn Løkkebakken fra Toten.
Nå har du muligheten til å være med på å skape filmmagi på Lillehammer! Amandusfestivalen søker frivillige til avvikling av Norges største filmfestival for ungdom og unge filmskapere.
Stortingsrepresentant Lise Selnes gjestet 16. februar studiested Hamar. Der møtte hun studenter, ansatte og media for å snakke om den nye strategien for rekruttering til lærerutdanningene.
Det er nå åpent for å stille til verv i Studentorganisasjonen i Innlandet for neste periode. Vil du være med på å styrke studentstemmen i Innlandet? Les om mulighetene dine her.
Det skal bygges ny E6 med tunnelinnslag rett nord for HINN på Storhove i Lillehammer. Dette vil merkes, og her er våre anbefalinger om hva du kan gjøre for å lette situasjonen.
Frem til 15. april kan du legge inn studieønskene dine og søke studieplass ved Høgskolen i Innlandet.