English version of this page
Alle arrangementer ved Universitetet i Innlandet

Folkemord på Gaza og en verdensorden i endring

I denne åpne forelesningen ser vi på krigen på Gaza-stripen i lys av globale maktskifter, strukturell forvitring og historiske vendepunkter.

Portrait of Iyad El-Baghdadi

Iyad El-Baghdadi

Foto: el-baghdadi.com

Folkemordet i Gaza er ikke en isolert grusomhet, det kan sees som et produkt av endringer i verdensordenen som ble etablert etter andre verdenskrig. 

Forelesningen er offentlig og åpen for alle interesserte. Den vil bli holdt på engelsk. Les full presentasjon på våre engelske sider.

Bio

Iyad El-Baghdadi er en palestinsk aktivist, forfatter, og grunnlegger av Kawaakibi Foundation.

Basert i Oslo fokuserer arbeidet hans på menneskerettigheter, autoritærisme, systemendringer, og fremtiden for Midtøsten. Han er medforfatter av The Middle East Crisis Factory og holder foredrag internasjonalt om emner som ligger i skjæringspunktet mellom geopolitikk, moralfilosofi, og sivilisatoriske overganger.

Velkommen i auditorium B på INN Lillehammer. 

Publisert 5. nov. 2025 13:37 - Sist endret 6. nov. 2025 09:39