Hva er den nye avhengigheten sett i et folkehelseperspektiv, og på hvilken måte har den nye avhengigheten en effekt på studenthelsen?
Møt opp til innlegg og paneldebatt hvor temaet er studenthelse, sosiale medier og tidsbruk på skjerm.
Det er i forbindelse med Forskningsdagene 2024 Studentsamskipnaden sammen med HINN arrangerer fire paneldebatter på fire av studiestedene våre - nemlig Rena, Elverum, Hamar og Lillehammer.
Tema for paneldebatten er studenters psykisk helse sett i lys av den nye avhengigheten (sosiale medier, smarttelefon) i et folkehelseperspektiv.
Deltakerne i panelet er Lars Lien. Lars er psykiater og professor ved HINN og er også leder i Norsk Psykiatrisk forening. Fra SINN stiller psykolog Marius Aase. I tillegg til disse to vil det være en student representert i debattpanalet.
De vil få holde et innlegg fra forskjellige perspektiv, før vi åpner for debatt og spørsmål fra salen.
Velkommen skal dere være!
Turnéplan:
- Rena: Onsdag 18. september kl. 1800-1930, Kilden kaffebar
- Elverum: Torsdag 19. september kl. 1230-1400, Fysen, Terningen Arena
- Hamar: Onsdag 25. september kl. 1800-1930, Kantina høgskolen
- Lillehammer: Torsdag 26. september kl. 1200-1330, Studenten kaffebar, høgskolen
.png)
Kontaktinformasjon:
- E-post
- lars.lien@inn.no
- Telefon
- +47 62 43 02 85
Arrangør:
Høgskolen i Innlandet og Studentsamskipnaden i Innlandet (SINN)
