Alle arrangementer ved Universitetet i Innlandet

Vettug viten Lillehammer med Heidi Linde

Hvordan skrive historiene som fenger barna? Hør Heidi Linde i Lillehammer bibliotek. 

Banner vettug viten

Heidi Linde har suksess med bøker for barn. Det i en tid hvor bildemediene står sterkt og konkurransen om barnas tid og oppmerksomhet er større enn noen gang.  

Hva skal til for at en historie skal treffe dagens barn og unge? Hvordan fange og holde på deres oppmerksomhet - i bøker og film? Hvordan er det å skrive papirbøker i en tid hvor vi oversvømmes av digitale og visuelle inntrykk?  

Heidi Linde er fagansvarlig ved manuslinja på Den norske filmskolen på Lillehammer. Hun har også skrevet manus til flere TV-serier og utgitt en rekke skjønnlitterære bøker, blant dem voksenromanen «Nu, jävlar!» og barnebøkene om Pym Petterson og “Olivias liv”. 

Velkommen til en morgenstund i biblioteket i byen! 

Praktisk informasjon

Vi serverer kaffe! Gratis inngang.

Om Vettug viten 

Vettug viten er et månedlig arrangement for morgenfugler på vei til jobb, studier eller hva dagen ellers bringer. Her serverer forskere fra Universitetet i Innlandet ny kunnskap om spennende temaer.

Lillehammer bibliotek og litteraturhus er arrangør sammen med kommunikasjonsavdelingen ved Universitetet i Innlandet. 

Det er også arrangementer i Hamar og Elverum.

Emneord: Vettug viten
Publisert 23. jan. 2025 10:00 - Sist endret 21. feb. 2025 12:34